Stena Recycling na Dniach Skandynawskich

2017-06-13

DS1_CompQual80.jpg

W sobotę, 10 czerwca mieszkańcy Warszawy mieli okazję przenieść się na północ, aż do Skandynawii. Jednym z partnerów Dni Skandynawskich była Stena Recycling.

W organizowanym na Skwerze Hoovera festynie swoje stoiska miały firmy skandynawskie obecne na polskim rynku. Stena Recycling, należąca do szwedzkiej grupy Stena Metall uczestniczyła w wydarzeniu po raz drugi.

Na edukacyjnym stanowisku Steny, uczestnicy wydarzenia poszerzali,  swoją wiedzę na temat recyklingu różnych fakcji odpadów. Dzieci i dorośli brali udział w quizie, w którym odpowiadali na pytania dotyczące właściwego segregowania. Najaktywniejszych uczestników nagradzaliśmy upominkami i owocami. Szczególną uwagę poświęciliśmy cyklowi życia butelki PET. Za pomocą rekwizytów zespół Stena tłumaczył przebieg procesów - od preform, przez regranulat,  aż do wtórnego wykorzystania surowca. W Stena Recycyling odzyskujemy rocznie, ponad 28 Mg tworzyw sztucznych.  

 Na odwiedzających festiwal czekały również dodatkowe atrakcje. Najmłodsi uczestnicy mieli okazję spotkać się z bohaterami ulubionych bajek m.in. z Pipi Långstrump oraz z Muminkami. Można było zobaczyć średniowieczny obóz Wikingów oraz pobawić się klockami na stanowisku firmy LEGO. Dorośli chętnie brali udział w trakcyjnych, fińskich zawodach noszeniu żon. Na głodnych skandynawskiej kultury czekały regionalne potrawy i aromatyczna fińska kawa. Dla tych, którzy stawiają na zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną organizowane były treningi nordic walking oraz wspólne pokonywanie dystansu dzielącego Polskę i Skandynawię na rowerkach stacjonarnych.

Dziękujemy, że mogliśmy po raz kolejny być częścią tego wydarzenia, nad którym honorowy patronat objęły: Ambasady Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji oraz Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.  Uczestnictwo w wydarzeniach edukacyjnych, w których możemy promować takie wartości jak troska o środowisko naturalne, recykling oraz zrównoważony rozwój jest częścią naszej filozofii CARE.

Poleć tę stronę