Stena Recycling na Warszawskich Dniach Recyklingu

2014-09-10

W jaki sposób demontowane jest auto? Jak wygląda drugie życie butelki PET? Czy recykling jest potrzebny? W miniony weekend – 6 i 7 września przedstawiciele Steny Recycling odpowiadali na te pytania mieszkańcom stolicy podczas Warszawskich Dni Recyklingu. Tegoroczna edycja związana była z wprowadzeniem nowego systemu gospodarowania odpadami. Warszawiacy mogli zapoznać się z firmami obsługującymi poszczególne dzielnice, dowiedzieć się, co oferuje im STENA EkoStacja i STENA AutoZłom oraz wymienić surowce na sadzonki.

Mieszkańcy Warszawy, którzy przynieśli plastik, metal, papier, szkło lub elektrośmieci mogli wymienić je na sadzonki krzewów, bylin lub ziół zgodnie z przygotowanym wcześniej cennikiem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Steny Recycling, na którym Warszawiacy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób działa STENA EkoStacja. Fachowcy opowiadali o tym, co dzieje się z oddanymi surowcami oraz przybliżali proces przetwarzania butelek PET, które można wykorzystać np. do produkcji polarów. Zmotoryzowanych interesował przede wszystkim proces demontażu pojazdów odbywający się w STENA AutoZłomie. Ich uwagę przykuwał samochód przeznaczony do złomowania oraz drugi – już sprasowany w kostkę i pozbawiony niemetalowych elementów.

Miasto oraz firmy uczestniczące w tym wielkim ekologicznym pikniku zadbały również o atrakcje dla najmłodszych. Dla dzieci przygotowano gry edukacyjne, które poprzez zabawę uczą zasad recyklingu. Podczas warsztatów upcyclingowych, rzutu odpadami do celu czy zabaw terenowych najmłodsi dowiadywali się, w jaki sposób sortować i dlaczego proces ten jest tak ważny. Tegoroczna, dziewiąta, edycja Warszawskich Dni Recyklingu i była zorganizowana w ramach wydarzenia "Warszawa jest trendy", obejmującego 50 imprez w 50 godzin non stop.

Więcej informacji o Warszawskich Dniach Recyklingu na stronie Urzędu Miasta.

Poleć tę stronę