Stena Recycling podpowiada jak segregować odpady na pikniku Skandynawia do Poznania

2014-06-12

W minioną niedzielę, 8 czerwca br., kilka tysięcy poznaniaków odbyło niezwykłą wycieczkę do Szwecji, Norwegii i Finlandii. Wystarczył spacer nad Jezioro Maltańskie, aby udać się w magiczną podróż podczas pikniku Skandynawia do Poznania. Można było dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o środowisko i co dzieje się ze złomowanymi autami podczas spotkania z przedstawicielami firmy Stena Recycling. Ciekawi nowych doznań kulinarnych próbowali skandynawskich przysmaków. Najmłodsi sportowcy ćwiczyli zaś strzelanie goli w Akademii Piłkarskiej Reissa, ci trochę starsi – szlifowali technikę Nordic Walking. Panie zachwyciły z kolei warsztaty plecenia wianków, a panów pokazy walk Wikingów.

Tak gorąco na poznańskiej Malcie nie było od dawna. Winny był nie tylko żar lejący się z nieba, lecz także emocje uczestników gier i zabaw odbywających się w trakcie pikniku Skandynawia do Poznania. Nie zabrakło również okazji do zdobycia nagród i miłych upominków. Jedną z nich był konkurs Sortowanie odpadów na czas, zorganizowany przez Stenę Recycling. Jego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i kondycją fizyczną. Goście chętnie odpowiadali też na pytania w quizie dotyczącym recyklingu – okazało się, że najlepiej radziły sobie… starsze przedszkolaki. Zainteresowanie wzbudziły opowieści o tym, w jaki sposób z poddanych recyklingowi butelek PET produkowane są nowe opakowania lub bluzy polarowe, a także, które materiały można odzyskać ze złomowanych aut. Właśnie takie powtórne wykorzystanie surowców umożliwia działalność firmy Stena Recycling, która specjalizuje się w innowacyjnym i efektywnym recyklingu. Firma niedawno uruchomiła dla mieszkańców Poznania, Swarzędza i okolic STENA EkoStację (ul. Rabowicka 2, Swarzędz).

Po zaczerpnięciu solidnej dawki wiedzy związanej z recyklingiem lub nauką języków duńskiego i norweskiego, goście mogli odetchnąć chwilę oglądając pokazy walk Wikingów lub tworząc skomplikowane budowle z klocków Lego. Panie nieodparcie przyciągał namiot, w którym mogły samodzielnie upleść wianki i z tą piękną ozdobą odwiedzić kącik z kryminałami i baśniami. Najmłodsi zaś, wylewali siódme poty kopiąc piłkę w Akademii Piłkarskiej Reissa lub skacząc podczas animacji pod sceną. Jednak nie dla wszystkich skandynawska przygoda już się zakończyła – na zwycięzców podchodów TIPSPROMENAD czeka jeszcze rejs promem do Ystad.

Wielkopolanie nie muszą czekać na kolejny piknik Skandynawia do Poznania, na co dzień sami mogą poznać skandynawskie rozwiązania dbania o to co najcenniejsze, czyli o środowisko naturalne. Wystarczy zajrzeć do STENA EkoStacji (www.stenaekostacja.pl), w której przyjmowany jest każdy rodzaj tzw. odpadów problemowych i surowców wtórnych, a tuż obok znajduje się STENA AutoZłom (www.stenaautozlom.pl), w którym można zostawić auto nienadające się już do jazdy – firma nie tylko dopełni wszelkich formalności za właściciela – zagwarantuje również dotrzymanie najwyższych standardów związanych z ochroną środowiska. Stena Recycling zachęca także do pobrania e-booka „Jak sortować, żeby nie zwariować” dostępnego pod linkiem: http://stenaekostacja.pl/e-book-jak-sortowac-zeby-nie-zwariowac/

Poleć tę stronę