STENA RECYCLING WSPIERA NOWY SZPITAL WE WSCHOWIE

2020-04-19

Wschowa 4 (2)_CompQual80.jpg

Przekazanie środków finansowych na zakup odzieży ochronnej a także opłacenie rachunków za zakup paliwa dla samochodów medycznych. Stena Recycling odpowiada na apel lekarzy o wsparcie dla Nowego Szpitala we Wschowie.

Pracownicy medyczni ze szpitala we Wschowie, podobnie jak lekarze w całej Polsce, walczą ze skutkami rozprzestrzeniającej się epidemii wirusa SARS COV-2. Medycy zwrócili się  do instytucji i firm z prośbą o wsparcie finansowe i rzeczowe dla ratowników medycznych i pielęgniarek.

Stena Recycling, która prowadzi we Wschowie jeden ze swoich głównych zakładów produkcyjnych, zdecydowała o przeznaczeniu środków finansowych na zakup kombinezonów oraz maseczek ochronnych dla pracowników służby zdrowia. Dodatkowo, firma od dziś będzie opłacać rachunki za zakup paliwa dla samochodów medycznych i ratowniczych.

- W naszej codziennej działalności kierujemy się zasadami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia naszych pracowników. W tym szczególnym czasie wszyscy powinniśmy  jeśli to możliwe wesprzeć lekarzy, ratowników i pielęgniarki, którzy prowadzą heroiczną walkę o zdrowie i życie innych – mówi Lars Ibsen – prezes Stena Recycling. - W naszej firmie stawiamy na budowę dobrych i trwałych relacji ze społecznością i miejscem, w którym prowadzimy działalność, dlatego było dla nas oczywiste, że włączymy się w akcję pomocy szpitalowi we Wschowie do czego zachęcam inne firmy działające w tym regionie – dodał Ibsen.

Stena Recycling prowadzi we Wschowie jeden z najnowocześniejszych zakładów recyklingu w Polsce. Spółka od wielu lat włącza się we współpracę ze społecznością i samorządem. W przeszłości współfinansowała zakup wozu gaśniczego dla lokalnej straży pożarnej, organizowała wycieczki po zakładzie dla okolicznych szkół oraz wspierała miejscowy dom dziecka.

Poleć tę stronę