Trainee week w Polsce

2022-11-21

Day 3_4_smaller_CompQual80.jpg

W minionym tygodniu gościliśmy 14 stażystów z międzynarodowego programu stażowego Care for potential. Polska była trzecim krajem po Szwecji i Norwegii, który odwiedziła ta grupa.

Trainee week rozpoczął się 15 listopada w oddziale w Swarzędzu. Uczestników programu przywitał Lars Ibsen, Dyrektor Zarządzający Stena Recycling Polska. Rozmawiał ze stażystami o strategii, sukcesach i wyzwaniach, jakie stoją przed firmą. Po krótkim wprowadzeniu do tematu operacji i produkcji w oddziale oraz na strzępiarce uczestnicy przeszli przez plac oglądając, a także omawiając poszczególne obszary biznesowe i procesy operacyjne.

Po południu grupa stażystów wzięła udział w warsztatach dotyczących tematów kultury organizacyjnej w ujęciu SWOB/P oraz różnić kulturowych pomiędzy krajami Steny.

Drugi dzień spędziliśmy we Wschowie, gdzie mieliśmy okazję poznać biznes Elektroniki, a także instalację LDPE. Po południu był czas na praktyczne warsztaty, w trakcie których stażyści mieli okazję sortować i poznać materiały z biznesu Elektroniki.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy wspólnie klientów, a na koniec wszyscy stażyści, podzieleni na mniejsze grupy robocze, przygotowali podsumowanie tygodnia, które mieli okazję zaprezentować. 

Zgodnie z celem programu tydzień był poświęcony na poznanie kultury i wartości Steny, a także poszczególnych biznesów i obszarów z perspektywy polskiej spółki. Po rocznym programie stażowym każda z osób dołączy do wybranego działu i będzie pracować na samodzielnym stanowisku. 

Energia, ciekawość i zaangażowanie – właśnie to cechuje naszych stażystów, a my cieszymy się, że mamy taką grupę na swoim pokładzie.

Poleć tę stronę