Upcykling podczas eventu H&M Logistic

2016-08-28

Flaga-event_CompQual80.png

Upcykling to sztuka przetwarzania niepotrzebnych przedmiotów, poprzez nadawanie im nowej formy i funkcjonalności. Do takich działań firmy Stena Recycling i H&M Logistic wspólnie zachęcały pracowników podczas eventu integracyjnego.

W lipcu, podczas eventu dla pracowników H&M Logistic Stena Recycling wraz z naszym partnerem Dekoeko wspierała Klienta w organizacji eko-atrakcji. W tym roku postawiliśmy na warsztaty upcyklingu modowego z kolektywem projektowym CADO. Z koszulek z jerseju dostarczonych przez H&M wspólnie z Jolą Florczyk i Moniką Wieciech wykonaliśmy dzianinowe pasma, z których powstawały bransoletki, naszyjniki  lub przedmioty wyposażenia wnętrz: dywaniki, koszyki itp. Pokazywaliśmy też jak odnowić stare podkoszulki, aby nadać im nowy wygląd. Dzięki takiej formie warsztatu edukujemy na temat upcyklingu
i nadawania drugiego życia starym tekstyliom, ale także inspirujemy i bawimy.

Elementem integracyjnym dla pracowników były natomiast warsztaty „Plotki w grupie",  podczas których z makulaturowych tutek wyplataliśmy abażury do lamp, które zawisną w pomieszczeniach socjalnych w H&M. Warsztaty poprowadziły Magdalena Godawa (Makkirequ) – najbardziej znana i fachowa osoba od wikliny papierowej w Polsce oraz Katarzyna Herman-Janiec – designerka, twórczyni unikatowej marki Tutki.

Totalnym zaskoczeniem dla pracowników były natomiast rowery produkujące prąd.  Energorower  to urządzenie umożliwiające wytwarzanie energii elektrycznej podczas stacjonarnej jazdy na rowerze. Podczas eventu, za pomocą energorowerów zasilaliśmyzestaw nagłaśniający muzykę oraz wyciskarki wolnoobrotowe do soków owocowych.

Poleć tę stronę