W Poznaniu trwa konkurs „Eko-Szkoła 2014”

2014-03-16

Stena Recycling i dziennik Głos Wielkopolski zapraszają szkoły do udziału w konkursie „Eko-Szkoła 2014” w ramach akcji Ekologiczna Polska.

To już kolejna edycja konkursu w Poznaniu dedykowanego szkołom, w którym wygrywa ta, która uzbiera jak największą ilość makulatury. Zbiórki w szkołach zakończą się 30 marca br. a wyniki konkursu ogłosimy 12 kwietnia podczas pikniku akcji „Drzewko za makulaturę”. W ramach akcji oprócz promowania walorów dydaktycznych dotyczących ochrony środowiska (zachowania w lesie, tworzenie parków krajobrazowych, segregowanie odpadów itp.) chcemy również nagrodzić zwycięskie szkoły. Nagrody to oczywiście drzewka do obsadzenia terenu szkolnego, ale również specjalne statuetki i dyplomy oraz jednodniowa wycieczka edukacyjna dla 30 osób ze zwycięskiej szkoły do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.

Piknik „Drzewko za makulaturę”, na który już dziś zapraszamy wszystkich chętnych odbędzie się 12 kwietnia w godzinach od 10:00 – 14:00 na terenie Starego ZOO w Poznaniu. Nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci, spotkań ze zwierzętami, ale również upominków dla dorosłych.

Poleć tę stronę