Wiosenne Ekoprzebudzenie – sadzonki za odpady w STENA EkoStacji

2015-04-01

W duchu wiosennego pobudzenia i w przypływie energii, STENA EkoStacja i IKEA Targówek zapraszają 12 kwietnia, w godz. od 11.00 do 16.00 do wspólnego świętowania z okazji Dnia Ziemi. Każdy, kto tego dnia przyniesie na ul. Chełmżyńską 180 surowce: plastik, makulaturę i metal, a także elektroodpady, w zamian otrzyma nasiona i sadzonki wiosennych roślin wg cennika. Wśród atrakcji przewidziano spotkania z ekspertami od sortowania, kącik kawowy, a także ekoaktywności dla najmłodszych, m.in. gry sprawnościowe, konkurs wiedzy ekologicznej i zajęcia plastyczne. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Ząbki.

Zaaferowani wiosennymi porządkami, pamiętajmy o ekoefektywności! Zamiast wyrzucać cenne odpady na śmietnik, oddaj je do STENA EkoStacji w sobotę 12 kwietnia br., w godz. 11.00 – 16.00 i zrób prezent Matce Ziemi z okazji jej święta. Plastik, w tym butelki PET, metal, makulatura i elektroodpady to cenne surowce, które nadają się do przetworzenia i ponownego wykorzystania, dlatego w zamian za posegregowane odpady rozdajemy nasiona i sadzonki wiosennych roślin według ustalonego cennika!

Ex ovo… czyli ekologia też zaczyna się od jajka! Obchody Dnia Ziemi w STENA EkoStacji to prawdziwe święto wiosny, pełne atrakcji. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w grach sprawnościowych - ekokręglach i sortowaniu odpadów na czas, popisania się zręcznością i sprytem w grze komputerowej Recycle Drop oraz zaprezentowania swojej wiedzy z zakresu ekologii i poprawnej segregacji. Każdy mały zwycięzca otrzyma oczywiście ekoniespodziankę. W ramach plastycznych aktywności o wielkanocnym charakterze, zachęcamy zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców do puszczenia wodzy fantazji i niecodziennego udekorowania dużego modelu pisanki – za pomocą drobnych odpadów, ścinków materiału czy też z użyciem tradycyjnych farb. Dobra zabawa gwarantowana! A jeżeli ktoś chce powtórzyć wiedzę przed wydarzeniem, zachęcamy do pobrania e-booka „Jak sortować, żeby nie zwariować” ze strony: http://stenaekostacja.pl/e-book-jak-sortowac-zeby-nie-zwariowac/ lub http://czterykaty.pl/czterykaty/0,136087.html.

Ekoatrakcji nigdy dość! STENA EkoStacja to wyjątkowe miejsce m.in. ze względu na Showroom przygotowany wspólnie z IKEA Targówek, w którym można obejrzeć wystawę edukacyjną nt. recyklingu oraz zobaczyć jak tworząc ekownętrza, żyć w zgodzie z najnowszymi trendami i naturą. Propagując ideę zrównoważonego życia w domu, IKEA pragnie pokazać, że ekologia to przede wszystkim małe zmiany w codziennych czynnościach, które przynoszą duże efekty. Dzień Ziemi to także doskonała okazja, by zwiedzić stację recyklingu z ekoprzewodnikami i zadać im nurtujące pytania, dotyczące nowych regulacji ustawowych, zasad sortowania, czy też fascynujących możliwości, jakie daje przetwarzanie odpadów - eksperci Stena Recycling będą do dyspozycji przez cały czas trwania eventu. Na posilenie i uzupełnienie energii odwiedzających gwarantujemy także stawiającą na nogi słodką szwedzką przekąskę, a o podsumowanie ekowrażeń poprosimy w pamiątkowej księdze EkoStacji.

„Inspirowanie do ekodziałania, symbolicznie wyrażone w haśle tegorocznej edycji obchodów Dnia Ziemi to jedno z podstawowych założeń STENA EkoStacji. Cieszymy się, że od ponad 1,5 roku z powodzeniem udaje nam się je realizować. Kolejne inicjatywy na terenie stacji recyklingu przyciągają coraz więcej warszawiaków i mieszkańców okolicznych gmin. 12 kwietnia to doskonały moment, by przy okazji wiosennych porządków pozbyć się odpadów w najlepszy możliwy sposób, zgodny z ekozasadami, a także szansa, by w miłej atmosferze i poprzez zabawę zagłębić się w fascynujący świat recyklingu.” – komentuje Anna Nowakowska ze Stena Recycling.

Twoje odpady są w cenie! Zbieramy: butelki PET i puszki aluminiowe; papier oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W zamian rozdajemy nasiona i sadzonki wiosennych roślin wg cennika.

KLIKNIJ TUTAJ po cennik nasion i sadzonek.

W STENA EkoStacji można oddać wszystkie rodzaje surowców, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także odpady wielkogabarytowe, kłopotliwe i niebezpieczne. Stacja jest czynna przez cały tydzień, od pn. do pt. w godz. od 8.00 do 20.00, a w weekendy od 9.00 do 15.00. Nowoczesny obiekt pozwala na wygodne poruszanie się samochodem po wyznaczonych pasach ruchu, prowadzących do właściwych kontenerów, z których każdy jest opatrzony czytelną instrukcją. Koncept STENA EkoStacji wpisał się w tkankę miasta i świadomość warszawiaków. STENA EkoStacja mieści się we wschodniej części Warszawy, na granicy gminy Ząbki i Rembertowa.Jak dojechać 

Partnerem wydarzenia jest IKEA Targówek i Urząd Miasta Ząbki.

Patronat medialny nad akcją objęli: Metro, Radio Kolor, dzieciwwarszawie.pl, ekorodzice.pl, miastodzieci.pl, Biznes i Ekologia, chronmyklimat.pl, ecoportal.com.pl, ekoinfo.pl, Ekologia i Rynek, ekologia.pl, zielonydziennik.pl.

Poleć tę stronę