Wiosenne zbiórki odpadów

2017-04-19

Zbiórka odpadów IKEA_CompQual80.jpg

Warszawa, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz – w tych miastach 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi, odbędą się organizowane przez IKEA oraz Stena Recycling wiosenne zbiórki odpadów. Na uczestników akcji czekają rośliny doniczkowe.

Wraz z przyjściem wiosny wiele osób rozpoczyna domowe porządki. Organizowana zbiorka to doskonała okazja, aby zgromadzone zużyte sprzęty elektryczne, makulaturę, baterie oraz tekstylia (wyłącznie w Warszawie) zamienić na rośliny doniczkowe, które ozdobią nasze domy i balkony.  

Organizowane przez nas co roku akcje to szansa, aby zwrócić uwagę, że odpady są cennym materiałem, który możemy wielokrotnie przetwarzać i wykorzystywać. W trakcie wydarzeń opowiadamy o recyklingu i ekologii, a poprzez zabawy i konkursy edukujemy najmłodszych – mówi Aleksandra Surdykowska, Kierownik ds. marketingu i PR w Stena Recycling. 

Akcjom towarzyszyć będą konkursy i gry ekologiczne dla dzieci, podczas których do wygrania będą drobne upominki. Zbiórki odpadów odbędą się na parkingach sklepów IKEA Warszawa Janki, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz.

– Każdej rzeczy należy dać druga szansę, nawet jeśli nie jest nam już potrzebna. Sprzętu nie da się naprawić? Baterie przestały spełniać swoją funkcję? Nie wiemy co zrobić ze starymi tekstyliami w domu,   a ich przeszycie po raz kolejny nie wchodzi w grę? Zapraszamy do wybranych sklepów IKEA na specjalną zbiórkę odpadów. Pomożemy w zapewnieniu ich odpowiedniego przetworzenia – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA.

22 kwietnia, sobota, godz. 11.00-17.00

  • Parking IKEA Warszawa Janki, Pl. Szwedzki 1, Raszyn
  • Parking IKEA Gdańsk, ul. Złota Karczma 26
  • Parking IKEA Poznań, ul. Szwedzka 10
  • Parking IKEA Bydgoszcz, ul. Skandynawska 1

Przyjmowane odpady: makulatura, zużyty sprzęt elektryczny, baterie, tekstylia (wyłącznie w Warszawie

Poleć tę stronę