Wspólnie z dziećmi zmalujemy ekologiczny świat!

2022-03-25

baner_mural_CompQual80.jpg

Stena Recycling organizuje konkurs plastyczny „Zmaluj z nami ekologiczny świat”, dedykowany dzieciom klas 1-3 szkół podstawowych w Bydgoszczy. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć swoją wizję ekologicznego świata. Wygrana praca będzie stanowiła inspirację do stworzenia projektu graficznego ekologicznego muralu, który powstanie na ścianie bydgoskiego oddziału firmy.

W Stena Recycling kierujemy się dbałością – zarówno o pracowników, społeczeństwo jak i środowisko. Dlatego też tworzymy inicjatywy, które pozytywnie wpływają na otoczenie. Tak zrodził się pomysł zorganizowania konkursu dla dzieci, który pobudzi ich kreatywność w kierunku ekologii i recyklingu oraz stworzenia ekologicznego muralu oczyszczającego powietrze.

Inicjatywa składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest startujący konkurs plastyczny „Zmaluj z nami ekologiczny świat”, dedykowany  dzieciom z klas 1-3 szkół podstawowych w Bydgoszczy. Dzieci zapoznają się z zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska i stworzą swoje wyobrażenia ekologicznego świata. Uczeń, którego praca okaże się najlepsza zdobędzie nagrodę rzeczową, natomiast szkoła otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 złotych do wykorzystania na potrzeby placówki. Zbieranie prac konkursowych potrwa od 28 marca do 11 kwietnia. Zwycięska praca stanie się inspiracją do stworzenia projektu graficznego ekologicznego muralu, który zostanie wykonany na powierzchni 100 m2 ściany w bydgoskim oddziale Stena Recycling. Grafika zostanie wykonana przy użyciu specjalnych farb fotokatalitycznych, które posiadają właściwości oczyszczające powietrze z zanieczyszczeń, smogu oraz spalin samochodowych. Dodatkowo, farby te działają bakteriobójczo i samooczyszczająco, co oznacza, że niwelują kurz, brud, pleśń czy bakterie, które mogą z upływem czasu pojawiać się na murze.

Dzięki temu projektowi jesteśmy w stanie razem z młodymi mieszkańcami Bydgoszczy stworzyć przestrzeń, która nie tylko będzie stanowiła przyjazny walor wizualny dla odwiedzających oddział, ale przede wszystkim będzie oczyszczała powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń. Dzieci angażując się w konkurs utrwalają zagadnienia związane z obszarem ekologii i otrzymują szansę na podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska. 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który można znaleźć tutaj.

Poleć tę stronę