Wspólny Manifest na rzecz ratowania planety

2022-06-03

General_tree_small_CompQual80.png

Centrum UNEP/GRED-Warszawa zainicjowało Manifest #OnlyOneEarth na rzecz obrony planety. Stena Recycling została partnerem inicjatywy, wspierając postulaty na temat wprowadzania energii odnawialnej oraz realizowania celów agendy stworzonej przez ONZ. Od dziś można dołączyć do Manifestu.

Centrum UNEP/GRED-Warszawa, jest instytucją wspierającą między innymi działania na rzecz ochrony środowiska oraz pozyskiwania informacji na temat najnowszych technologii informacyjnych. Organizacja ta od 2018 roku tworzy kampanię społeczną „Zielona Wstążka #dlaPlanety”, której celem jest zwiększenie świadomości na temat problemów ekosystemu.

Właśnie dziś, w ramach kampanii rozpoczęła się seria tegorocznych działań, którym przyświeca hasło „Only One Earth”, nawiązujące do potrzeby pokoju i bezpieczeństwa zarówno w kontekście politycznym jak i środowiskowym. Nie bez przyczyny początek czerwca jest momentem startu tych inicjatyw, albowiem 5.06 obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska, który od blisko 50 lat inspiruje do rozważań na temat kwestii postępującego rozwoju technologicznego i próby znalezienia rozwiązań, które pomogą na równomierny rozwój ekologii.

Pierwszą inicjatywą stworzoną w ramach kampanii, jest dzisiejsza konferencja „Only One Earth”, na której poruszono między innymi kwestie obecnej sytuacji geopolitycznej oraz wyzwań, jakie czekają na przedsiębiorców w kontekście walki o naturalność klimatyczną. Eksperci porozmawiali również na temat sposobów troszczenia się o środowisko w dzisiejszych czasach. Na koniec wydarzenia został odczytany oficjalny Manifest #OnlyOneEarth, który stanowi publiczną deklarację na temat podjęcia działań na rzecz ratowania planety.

Stena Recycling została oficjalnym partnerem Manifestu, ponieważ utożsamia się z  przesłaniem jakie płynie z deklaracji, tym samym wspierając rozwój energii odnawialnej w Polsce oraz aktywne realizowanie celów Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP), który scala takie wartości jak odpowiedzialność, pokój oraz szacunek wobec równości. W swojej codziennej pracy kierujemy się troską zarówno o pracowników, społeczeństwo jak i środowisko, dlatego też ten dokument nie tylko wpisuje się w wyznawane przez nas wartości, ale również motywuje do podejmowania coraz to nowych wyzwań, dzięki którym uda nam się zmniejszyć ślad klimatyczny.   

Treść całego Manifestu można przeczytać na stronie www.dlaplanety.pl. Zachęcamy również inne organizacje, przedsiębiorstwa i pracowników, do przyłączenia się do inicjatywy. Po zebraniu podpisów, Manifest zostanie przekazany do Sekretarza Generalnego ONZ. Tylko razem jesteśmy w stanie skutecznie zatroszczyć się o naszą planetę.

 

Poleć tę stronę