Zdobyliśmy nagrodę Innowatora ESG

2022-11-29

Zdobylismy nagrode Innowatora ESG_CompQual80.jpg

Wczoraj odbyła się uroczysta gala, podczas której m.in. odbyły się panele dyskusyjne na temat zrównoważonego rozwoju oraz wręczono nagrody Innowatorów ESG. Stena Recycling została doceniona i przyznano nam tytuł Innowatora ESG 2022 w kategorii środowisko za instalację do recyklingu folii LDPE.

Nagroda Innowatorów ESG ma na celu wyróżnienie projektów w zakresie ESG i CSR, które pozytywnie wpływają na społeczeństwo czy środowisko naturalne. Konkurs skierowany jest zarówno do przedsiębiorstw, jak i innych organizacji, których działania są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wczoraj odbyła się uroczysta gala, która rozpoczęła się od konferencji, a zakończyła rozdaniem nagród.

Wśród zwycięzców znalazła się również Stena Recycling, która otrzymała złotą nagrodę Innowatora ESG 2022 w kategorii środowisko za instalację do recyklingu folii LDPE, którą uruchomiliśmy na początku tego roku we Wschowie. Nasza linia do recyklingu folii opakowaniowej rok rocznie może przetworzyć 15 tys. ton folii w pełnowartościowy regranulat. Instalacja posiada certyfikat EuCertPlast.

- Przetwarzając folię opakowaniową, wraz z klientami zamykamy jej obieg. Wykorzystując w produkcji wysokiej jakości regranulatu oszczędzamy zasoby naturalne. Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni i docenieni – to motywuje, do podejmowania kolejnych działań na rzecz ochrony środowiska – mówi Tomasz Czarny, Kierownik Zakładu LDPE Stena Recycling.

Współpracując w zakresie zamykania obiegu folii opakowaniowej realnie pomagamy otoczeniu i działamy na rzecz zrównoważonej przyszłości. Mniejsze wykorzystanie surowców nieodnawialnych – w tym przypadku ropy, z której utworzona jest folia – przyczynia się do ratowania otaczającego nas świata. Jednym z przykładów współpracy na rzecz zawracania do obiegu surowców pochodzących z odpadów opakowaniowych jest projekt eko logicznych doniczek.

Poleć tę stronę