News

Aktualności

Ogólne informacje prasowe 


Archiwum

Stena Recycling zajęła I miejsce w szwedzkim Sustainability Brand Index.

Stena Recycling została uznana za najbardziej zrównoważoną markę roku 2018 w Szwecji. Ranking B2B Sustainable Brand Index jest tworzony przez SB Insight na podstawie wywiadów z managerami dużych firm.

Czytaj więcej

Czy nowelizacja ustawy o odpadach pozwoli nam dogonić Europę?

Czytaj więcej

II edycja konkursu Stena Circular Economy Award

15 października 2018 roku rusza II edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest „Cyrkularny potencjał do wykorzystania”.

Czytaj więcej

 

Artykuły/Wiedza

Artykuły blogowe, merytoryczne 


Archiwum

Nowelizacja ustawy o odpadach

Nowelizacja Ustawy o odpadach ma wpływ na działalność przedsiębiorstw nie tylko tych zajmujących się odbiorem odpadów i przetwarzaniem. Nastąpiły także zmiany w zakresie odpowiedzialności wytwórców odpadów, na które warto zwrócić uwagę.

Czytaj dalej

7 wyzwań związanych z recyklingiem tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne są wartościowym zasobem. A mimo to większość odpadów plastikowych jest dziś spalana. Jednak dzięki odpowiedniej wiedzy na temat różnych rodzajów i właściwości plastików, jesteśmy w stanie odzyskiwać znacznie więcej niż obecnie.

Czytaj więcej

BDO - ostatni dzwonek dla firm

Do 24 lipca 2018 r. każdy przedsiębiorca, który ma obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów, musi złożyć wniosek do marszałka województwa o wpis do Bazy Danych o Odpadach (BDO). Jest to wymóg ustawowy i za jego niewykonanie grożą surowe konsekwencje.

Czytaj więcej

 

WYDARZENIA

Informacje prasowe dot. wydarzeń, zaproszenia, relacje z wydarzeń 


Archiwum

Konferencja Gospodarka o Obiegu Zamkniętym

Koncepcja gospodarki cyrkularnej jest szansą dla firm na prowadzenie zrównoważonej działalności oraz poprawę swojej pozycji względem konkurencji. Wymaga jednak zmian modeli biznesowych oraz podniesienia świadomości konsumentów i przedsiębiorstw.

Czytaj więcej

Circular Economy Warsaw Summit

25 października 2018 r. odbędzie III międzynarodowa konferencja Koalicji rECOnomy - Circular Economy Warsaw Summit - "Gospodarka Obiegu Zamkniętego od teorii do praktyki". To kulminacyjne wydarzenie w ramach Polish Circular Week – Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Czytaj więcej

GOZ w teorii i praktyce

O kierunkach rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Polsce i Europie, praktycznych rozwiązaniach i możliwościach wdrożenia zasad GOZ w organizacjach z różnych branż, rozmawiali uczestnicy konferencji "Gospodarka Obiegu Zamkniętego od teorii do praktyki".

Czytaj więcej

 

VIDEO

Filmy


Stena Recycling - YouTube

 

  • Poleć tę stronę