Konkurs grantowy GOZpodarne wyzwanie

1280x400_Vestforbraending_CompQual80.jpg

Masz pomysł jak lokalnie promować gospodarkę cyrkularną? Podejmij GOZpodarne wyzwanie. Zapraszamy organizacje pozarządowe, jednostki samorządowe, szkoły oraz inne podmioty działające na rzecz społeczności lokalnych do udziału w konkursie grantowym Stena Recycling. W tym roku z okazji 20-lecia firmy chcemy dofinansować 20 lokalnych, cyrkularnych projektów!

Konkurs grantowy „GOZpodarne wyzwanie”

Realizacja idei gospodarki cyrkularnej wymaga zaangażowania nie tylko producentów, ale także społeczeństwa, poprzez kształtowanie świadomych wyborów konsumenckich. Właśnie dlatego tak ważne jest promowanie działań mających na celu popularyzację GOZ oraz edukację w tym zakresie, co stanowi jeden z głównych celów naszego konkursu grantowego.

W ramach konkursu „GOZpodarne wyzwanie” wyróżnimy najlepsze, lokalne i autorskie pomysły na promocję i realizację idei gospodarki cyrkularnej. Chcemy wesprzeć inicjatywy skierowane do społeczności lokalnych, takie które zachęcają do podejmowania aktywności w obszarze GOZ oraz mają wpływ na kształtowanie świadomości i postaw sprzyjających odpowiedzialnym wyborom konsumenckim.

Zgłoszenia konkursowe przyjmujemy od 1 czerwca do 20 lipca 2021 r. do godziny 23:59. Wystarczy wypełnić prosty formularz zamieszczony poniżej i przesłać go na adres konkursGOZ@stenarecycling.com. Spośród nadesłanych pomysłów wybierzemy maksymalnie 20, które otrzymają granty w wysokości 5000 zł.

Partnerem wspierającym konkursu jest Fundacja "Za górami, za lasami".

Kto może wziąć udział? Dla kogo jest konkurs?

Konkurs grantowy „GOZpodarne wyzwanie” skierowany jest do organizacji pozarządowych, samorządów, samorządowych jednostek organizacyjnych typu świetlice środowiskowe, biblioteki czy lokalne kluby, a także szkół i innych podmiotów zlokalizowanych lub prowadzących działania w powiatach i miastach, gdzie oddziały ma Stena Recycling (bydgoski, kartuski, wejherowski pucki, lubelski, suwalski, rzeszowski, policki, poznański, wrocławski, oświęcimski i wschowski oraz miasta na prawach powiatu: Bydgoszcz, Gdynia, Siemianowice Śląskie, Szczecin, Sosnowiec, Warszawa, Poznań, Rzeszów, Suwałki, Wrocław).

Sprawdź szczegóły w regulaminie poniżej.

Dlaczego warto podjąć wyzwanie na rzecz GOZ?

Gospodarka o obiegu zamkniętym to kluczowy trend dla zrównoważonej przyszłości. Dzięki niej zmieniamy nasz sposób myślenia! Dołączcie do nas i wspólnie dbajmy o zasoby, które mamy!

- Jednym z kluczowych kroków na drodze do zmiany modelu z gospodarki linearnej na cyrkularną, jest kształtowanie odpowiednich postaw konsumentów. To właśnie ich świadome wybory są niezbędne do wdrożenia zasad zamkniętego obiegu w naszym kraju. Choć większość Polaków chciałoby, aby ich ulubione produkty pochodziły ze zrównoważonej produkcji, wciąż niewielu słyszało o idei GOZ oraz jej pozytywnych skutkach zarówno dla biznesu, jak i społeczeństwa. Właśnie dlatego ważne jest włączenie w działania promujące ideę gospodarki cyrkularnej organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów, mogących wpłynąć bezpośrednio na najbliższe otoczenie – podkreśla Aleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager, Stena Recycling.

 

Materiały do pobrania:

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Prezentacja dla uczestników - materiał wspierający

Poleć tę stronę