Stena na świecie

Firma Stena została założona w 1939 roku, przez 23-letniego mieszkańca Donsö, Stena A. Olssona. Pierwsza nazwa to Sten A Olsson Metallprodukter. Od samego początku, koncern Stena Metall rozwijał się bardzo dynamicznie. Przez ponad 75 lat staliśmy się wielobranżowym koncernem, który prowadzi działalność i współpracuje z partnerami na całym świecie. Obecnie jesteśmy międzynarodową firmą nadal należącą do rodziny Olsson.

Grupa Stena obejmuje obecnie trzy spółki matki: Stena AB (publ), Stena Sessan AB i Stena Metall AB. W pełni zależna spółka Concordia Maritime AB (publ) jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ OMX i stanowi własność Stena Sessan AB w 52%. Wspólnie tworzą jedną z największych grup biznesowych w Szwecji, będących w posiadaniu jednej rodziny i mających operacje na całym świecie. Grupa zajmuje się między innymi przewozami promowymi, żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy Stena Sphere sięgają 55 mld koron szwedzkich rocznie. Stena Sphere zatrudnia 19 000 pracowników na całym świecie.

Stena Recycling działająca w strukturze Stena Recycling International, należy do Stena Metall Group, wiodącej międzynarodowej firmy oferującej kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania odpadami, recyklingu oraz usług środowiskowych. Stena odzyskuje i przetwarza wszystkie rodzaje odpadów: makulaturę, plastik, złom metali żelaznych i nieżelaznych oraz odpady niebezpieczne. Jest europejskim liderem w dziedzinie przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Współpraca w ramach tak wielu różnych branż powoduje, że mamy możliwość dzielenia się zdobytą wiedzą i dzięki temu możemy zaproponować naszym Klientom jeszcze większą wartość.

Dowiedz się więcej:

Stena Metall Group

Stena Sphere

  • Poleć tę stronę