Publikacja "Recykling baterii z pojazdów elektrycznych. Razem zamykamy obieg."

intro image recykling baterii z pojazdow elektrycznych _CompQual80.png

Zapraszamy do pobrania publikacji „Recykling baterii z pojazdów elektrycznych. Razem zamykamy obieg”, która przedstawia wyzwania i możliwości recyklingu akumulatorów samochodowych, opisuje nadchodzące zmiany prawne i proponuje rozwiązania, które umożliwią cyrkularną transformację sektora bateryjnego.

Przewiduje się, że w najbliższej przyszłości gwałtowny wzrost popytu na cenne metale potrzebne do wytwarzania baterii litowo-jonowych doprowadzi do sytuacji, w której zasoby tych pierwiastków staną się niewystarczające. Równocześnie w najbliższych latach wzrośnie liczba pojazdów elektrycznych wycofanych z użytku. Muszą zatem pojawić się rozwiązania w zakresie recyklingu, które pozwolą na zarządzanie tymi zasobami w zrównoważony sposób, umożliwią ponowne wykorzystanie baterii, a także maksymalne przedłużenie ich okresu użytkowania. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z publikacją, która przedstawia najnowsze standardy w recyklingu akumulatorów, opisuje zależność między unijnym prawodawstwem a cyklem życia baterii, pokazuje metody obniżania śladu węglowego baterii oraz promuje budowanie cyrkularnych partnerstw pomiędzy producentami akumulatorów, przemysłem motoryzacyjnym i recyklerami.  

W naszym ebooku znajdą Państwo:

  • Nowe standardy w recyklingu akumulatorów samochodowych  
  • Proces recyklingu oraz ponownego użycia baterii w Stena Recycling 
  • Podsumowanie nadchodzących zmian prawnych na poziomie unijnym, które regulują cały cykl życia baterii, podnoszą wymagania dotyczące poziomu recyklingu, ograniczają wpływ produkcji baterii na klimat oraz ustalają wymogi w zakresie zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa dla baterii  
  • Model cyrkularnego łańcucha wartości baterii litowo-jonowych  

Zapraszamy do pobrania publikacji " Recykling baterii z pojazdów elektrycznych. Razem zamykamy obieg."

Zgoda

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.

Poleć tę stronę