Inne odpady produkcyjne

odpady produkcyjne

Wiele branż i przedsiębiorstw generuje duże ilości odpadów produkcyjnych, które odpowiednio zagospodarowane mogą stanowić dla społeczeństwa źródło nowych zasobów. Korzystając z usług Stena Recycling mogą być Państwo pewni, że Państwa odpady będą zebrane, posortowane i przetworzone tak, że obecne w nich materiały zostaną wykorzystane w najlepszy dla Państwa i środowiska sposób.

DOŚWIADCZONY PARTNER

Doświadczony biznesmen wie, że dla znalezienia odpowiedniego rozwiązania dla różnych rodzajów odpadów i dla dużych ilości, które czasem generują firmy, potrzeba czasu i wiedzy. Wybierając nas, otrzymują Państwo komfort kontaktu z jedną osobą dla wszelkiego typu zapytań i zamówień. Zyskają Państwo również partnera z wieloletnim doświadczeniem w zakresie recyklingu, który może stać się państwa doradcą ds. środowiska, świadczyć usługi kompleksowego zarządzania odpadami oraz szkolić Państwa pracowników pod kątem prawidłowej segregacji.

PROSTE, BEZPIECZNE, EKONOMICZNE ZARZĄDZANIE ODPADAMI

Rozwiązania Stena Recycling są zgodne z przepisami, a jednocześnie są łatwe do stosowania przez Państwa pracowników. Przejmujemy odpowiedzialność za bezpieczne dla środowiska postępowanie z Państwa odpadami oraz wprowadzenie bieżących procedur, które są na tyle elastyczne, że łatwo je stosować nawet jeśli zmieniają się warunki, w jakich działa Państwa przedsiębiorstwo.

ODZYSKIWANIE ENERGII

Największe ilości odpadów, jakie przetwarzamy, to odpady palne i odzyskane drewno.

Palne odpady składają się z materiałów, które, z różnych powodów, nie mogą zostać poddane recyklingowi. To może oznaczać zanieczyszczone tworzywa sztuczne, papier, drewno lub gumę.

Z kolei odzyskane drewno to mogą być opakowania, palety, materiał budowlany i tarcica.

Odzyskane drewno należy trzymać oddzielnie od innych palnych materiałów. Może zostać podzielone na różne klasy, takie jak czyste drewno, drewno malowane czy kompozyty drewna.

Materiały palne i zgniecione odpady drewniane (wióry) są dostarczane do elektrowni kogeneracyjnej, produkującej ciepło i elektryczność. Przemysł wykorzystuje ten materiał do wytwarzania pary, ciepła i elektryczności w swoich procesach produkcyjnych.

Poleć tę stronę

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.

CZY WIESZ, ŻE...?

Każda odzyskiwana tona drewna ogranicza emisję CO2 o 2 tony. Odzyskane drewno często zastępuje paliwa kopalne, pomagając jednocześnie zachować ograniczone zasoby leśne.