Recykling metali żelaznych i nieżelaznych

recykling metali

Przedsiębiorstwa mające na zbyciu złom żelaza lub metali nieżelaznych powinny koniecznie poszukać poważnego partnera z branży recyklingu metalu, który działa w sposób przyjazny dla środowiska i zapewnia możliwie najlepszą cenę. Gromadzimy, przetwarzamy i poddajemy recyklingowi wszystkie rodzaje złomu żelaza i metali nieżelaznych oraz oferujemy szeroki asortyment urządzeń i pojemników do wydajnego sortowania odpadów. Gwarantujemy efektywne rozwiązania w dziedzinie recyklingu metalu, regularny odbiór odpadów, bezpieczną obsługę i dogodne możliwości zbytu.

Stena Recycling zajmuje się odbiorem, przetwarzaniem i recyklingiem wszystkich rodzajów złomu żelaznego i nieżelaznego od 1939 roku, czyli od momentu powstania naszej firmy.

TAK POSTĘPUJEMY Z ODPADAMI

Złom metali nieżelaznych doskonale nadaje się do recyklingu i w zasadzie może być przetwarzany nieskończenie wiele razy. Zgromadzony złom żelaza lub złom metali nieżelaznych przekazywany jest do naszych oddziałów lub zakładów strzępienia złomu, w których jest kontrolowany, sortowany i przetwarzany, tak aby spełniał wymagania jakościowe i handlowe stalowni i hut. Następnie materiał przygotowywany jest do dalszej wysyłki do naszych Klientów. Zakłady otrzymują od nas surowiec gwarantowanej jakości do wytwarzania nowych produktów, które następnie zyskują nowe życie w obiegu gospodarczym. Cała obsługa odbywa się w naszych przyjaznych dla środowiska i certyfikowanych zakładach.
Dbamy o to, aby zapewnić korzystny zbyt na wszystkie odbierane od Klientów materiały i posiadamy sprawdzone kanały dalszej odsprzedaży surowców na rynkach światowych.

Wykorzystanie i przetworzenie odpadów w nowe surowce zapewnia duże zyski. Przede wszystkim w perspektywie globalnej, co z kolei prowadzi do budowy zrównoważonego społeczeństwa.

INFORMACJE NA TEMAT ŻELAZA I METALI

Żelazo

Stosowane do wyrobu stali i przetwarzane w stalowniach i odlewniach, gdzie przerabiane jest na cienką blachę do samochodów oraz rury i belki na przykład do budowy mostów.

Stal nierdzewna

Stal jest odporna na trudne warunki i wykorzystywana między innymi do produkcji rur w wyrobach przemysłowych oraz jako materiał do produkcji pralek.

Miedź

Miedź ma doskonałe właściwości przewodzenia prądu i występuje m.in. w przewodach i innych produktach elektrycznych i elektronicznych.

Aluminium

Dobrze przewodzi elektryczność i jest lekkie. Odzyskiwane aluminium używane jest do produkcji przewodów elektrycznych, puszek do napojów i kadłubów samolotów.

TRENDY

  • Wysokich i niestabilnych cen żelaza należy się spodziewać również w przyszłości.
  • W Europie powstaje coraz więcej złomu zawierającego wiele materiałów. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na przetwarzanie materiałów niezbędne są duże inwestycje w zakłady, technologie i badania naukowe.
  • Zwiększone wymagania odnośnie kontroli materiału w całym łańcuchu recyklingu
  • Złom żelaza i metali nieżelaznych to dla użytkowników końcowych surowiec wysokiej jakości. Coraz ważniejsze stają się wymagania odnośnie gwarancji jakości i dostaw

 

JAKA JEST CENA METALU?

Przedstawienie dokładnej ceny metalu bez obejrzenia materiału jest trudne. Na ceny metalu wpływa wiele czynników, takich jak jakość, ilość, obsługa i odległość transportowa. Abyśmy mogli pomóc w jak najlepszy sposób, prosimy o kontakt z najbliższym oddziałem Stena.

 

Jesteś zainteresowany NASZYMI USŁUGAMI RECYKLINGU METALI ŻELAZNYCH I NIEŻELAZNYCH?

Wypełnij formularz kontaktowy a my skontaktujemy się z Tobą.

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.

Poleć tę stronę

CZY WIESZ, ŻE?

Recykling 1 tony żelaza pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla o ponad 1 tonę. Odzysk aluminium jest bardzo wskazany, ponieważ produkcja tego surowca pochłania duże ilości energii. Recykling pozwala oszczędzić 95 procent energii w porównaniu z produkcją aluminium z rudy ze złóż naturalnych.