Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

background-card-chip-825262_CompQual80.jpg

Poddajemy recyklingowi ZSEiE w sposób zrównoważony, efektywny kosztowo oraz zgodny z aktualnymi normami prawnymi. Realizujemy również usługę REUSE dając urządzeniom drugie życie bez konieczności ich przetwarzania!

Niezależnie od tego, czy są Państwo zakładem przetwarzania, producentem, sprzedawcą czy stowarzyszeniem producentów urządzeń elektronicznych - mamy rozwiązania, które odpowiadają różnym potrzebom. Dbamy o poprawne zagospodarowanie elektroodpadów, pozwalając Państwu skupić się na podstawowej działalności.

Odkryj nową wartość odpadów

Sprzęty elektryczne i elektroniczne zawierają wiele metali szlachetnych i innych materiałów, które mogą być ponownie wykorzystane w nowych produktach. Te cenne zasoby odgrywają ważną rolę w zrównoważonej produkcji i konsumpcji. Porównując z eksploatacją złóż nieodnawialnych, recykling oszczędza zarówno surowce naturalne, jak i inne zasoby. Na przykład przetworzenie jednego monitora oszczędza energię potrzebną do wysłania ponad 70 000 wiadomości tekstowych. Dzięki zaawansowanym technologicznie, zautomatyzowanym procesom jesteśmy w stanie przetwarzać duże ilości sprzętów elektronicznych i elektrycznych dając drugie życie odpadom w bezpieczny i wydajny sposób.

Kontrola w całym łańcuchu

Dzięki szczegółowej dokumentacji mogą Państwo kontrolować cały łańcuch wartości - od transportu, poprzez recykling i przekazanie materiałów do wybranego zakładu ponownego wykorzystania surowców.  Mogą być Państwo pewni, że wszystkie procesy w łańcuchu są prowadzone w sposób etyczny, przyjazny dla środowiska i odpowiedzialny społecznie.

Dbamy o bezpieczeństwo procesów i materiałów 

Pierwszym krokiem w naszym procesie recyklingu jest usunięcie wszystkich niebezpiecznych składników i substancji, takich jak baterie i rtęć. Ma to na celu upewnienie się, że żadne substancje niebezpieczne nie dostaną się do środowiska. Proces ten odbywa się ręcznie, a usunięte elementy są unieszkodliwiane lub wysyłane do dalszego przetwarzania i rafinacji. Jest to  istotny element zrównoważonego zarządzania odpadami ponieważ nawet jeden odbiornik telewizyjny wrzucony do niewielkiego jeziora wystarczy, aby zatruć ekosystem wodny na kilka lat.

Urządzenia, które poddajemy recyklingowi:

  • Małe urządzenia: odkurzacze, tostery, żelazka, ekspresy do kawy, młynki, urządzenia do strzyżenia i suszenia włosów, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, zegary i wagi.
  • Sprzęt IT: laptopy i komputery stacjonarne, drukarki, kalkulatory, faks, telefony komórkowe i wszelkie inne urządzenia do przechowywania danych.
  • Płaskie wyświetlacze: Wszystkie rodzaje płaskich monitorów, telewizorów, ekranów plazmowych, LCD, tv/monitorów CRT, diod LED, OLED, telewizorów 3D, Smart-TV i innych tego typu urządzeń.
  • Urządzenia wielkogabarytowe: pralki, suszarki, zmywarki, kuchenki, piekarniki.
  • Urządzenia chłodzące: lodówki (domowe i handlowe), zamrażarki, systemy klimatyzacji i chłodnice wodne.

Usługa REUSE

Ponowne wykorzystywanie to najbardziej efektywna środowiskowo metoda zagospodarowania zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Dzięki powtórnemu użyciu monitorów, których matryce nadal działają, maksymalnie zmniejszamy negatywne oddziaływanie tych urządzeń na środowisko. Oszczędzamy nie tylko energię, wodę i materiały potrzebne do ponownego wyprodukowania urządzeń, ale również zasoby użyte do jego przetworzenia. Dodatkowo z odzyskanych części tworzone są tańsze urządzenia sprzedawane w krajach trzeciego świata, gdzie zakup telewizora złożonego z nowych elementów jest nieosiągalny dla większości społeczeństwa.

BIZNES ELEKTRONIKI we Wschowie

Jako jeden z wiodących w Europie podmiotów zajmujących się recyklingiem sprzętu elektronicznego i sprzętu AGD gwarantujemy, że Państwa odpady będą przetwarzane w najbardziej efektywnym procesie.

Posiadamy własne zakłady przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w sześciu krajach europejskich. Na rynku polskim w tym obszarze liderem jest nasz Oddział we Wschowie.

Stena Recycling Wschowa to jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania ZSEiE, wyspecjalizowany w odzysku materiałów szlachetnych. Znajduje się tutaj kilkanaście wyspecjalizowanych linii produkcyjnych umożliwiających głęboką separację metali bazowych, szlachetnych, złomów żelaznych, tworzyw sztucznych i innych frakcji. Odzyskane surowce dostarczamy z powrotem do różnych gałęzi przemysłu na całym świecie. Więcej o naszym oddziale dowiesz się tutaj.

czytaj więcej

 

Od odpadów do zasobów

Sprawdź jak przetwarzamy tworzywa sztuczne z odpadów elektronicznych w centrum Stena Recycling w Halmstad.

Czytaj więcej

DŁUŻSZE ŻYCIE URZĄDZEŃ ZSEiE DZIĘKI NOWEJ DYREKTYWIE O ECODESIGN

Producenci urządzeń elektronicznych oraz małych i dużych sprzętów AGD przygotowują się na wejście w życie nowych, unijnych przepisów regulujących działanie tych produktów. Celem nowych regulacji jest poprawa efektywności energetycznej urządzeń oraz usprawnienia w odzyskiwaniu z nich cennych surowców. Nowe przepisy zaczną obowiązywać 1 stycznia przyszłego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie wyrzucaj produktów elektronicznych, materiały te będą potrzebne w przyszłości

Prowadzone badania mają na celu znalezienie metod, które poprawią dostępność metali ziem rzadkich oraz innych trudno dostępnych lub kurczących się zasobów surowców.

Czytaj więcej
  • Poleć tę stronę

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.