Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

background-card-chip-825262_CompQual80.jpg

Poddajemy recyklingowi ZSEiE w sposób zrównoważony, efektywny kosztowo oraz zgodny z aktualnymi normami prawnymi. Realizujemy również usługę REUSE dając urządzeniom drugie życie bez konieczności ich przetwarzania!

Niezależnie od tego, czy są Państwo zakładem przetwarzania, producentem, sprzedawcą czy stowarzyszeniem producentów urządzeń elektronicznych - mamy rozwiązania, które odpowiadają różnym potrzebom. Dbamy o poprawne zagospodarowanie elektroodpadów, pozwalając Państwu skupić się na podstawowej działalności.

Odkryj nową wartość odpadów

Sprzęty elektryczne i elektroniczne zawierają wiele metali szlachetnych i innych materiałów, które mogą być ponownie wykorzystane w nowych produktach. Te cenne zasoby odgrywają ważną rolę w zrównoważonej produkcji i konsumpcji. Porównując z eksploatacją złóż nieodnawialnych, recykling oszczędza zarówno surowce naturalne, jak i inne zasoby. Na przykład przetworzenie jednego monitora oszczędza energię potrzebną do wysłania ponad 70 000 wiadomości tekstowych. Dzięki zaawansowanym technologicznie, zautomatyzowanym procesom jesteśmy w stanie przetwarzać duże ilości sprzętów elektronicznych i elektrycznych dając drugie życie odpadom w bezpieczny i wydajny sposób.

Kontrola w całym łańcuchu

Dzięki szczegółowej dokumentacji mogą Państwo kontrolować cały łańcuch wartości - od transportu, poprzez recykling i przekazanie materiałów do wybranego zakładu ponownego wykorzystania surowców.  Mogą być Państwo pewni, że wszystkie procesy w łańcuchu są prowadzone w sposób etyczny, przyjazny dla środowiska i odpowiedzialny społecznie.

Dbamy o bezpieczeństwo procesów i materiałów 

Pierwszym krokiem w naszym procesie recyklingu jest usunięcie wszystkich niebezpiecznych składników i substancji, takich jak baterie i rtęć. Ma to na celu upewnienie się, że żadne substancje niebezpieczne nie dostaną się do środowiska. Proces ten odbywa się ręcznie, a usunięte elementy są unieszkodliwiane lub wysyłane do dalszego przetwarzania i rafinacji. Jest to  istotny element zrównoważonego zarządzania odpadami ponieważ nawet jeden odbiornik telewizyjny wrzucony do niewielkiego jeziora wystarczy, aby zatruć ekosystem wodny na kilka lat.

Urządzenia, które poddajemy recyklingowi:

  • Małe urządzenia: odkurzacze, tostery, żelazka, ekspresy do kawy, młynki, urządzenia do strzyżenia i suszenia włosów, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, zegary i wagi.
  • Sprzęt IT: laptopy i komputery stacjonarne, drukarki, kalkulatory, faks, telefony komórkowe i wszelkie inne urządzenia do przechowywania danych.
  • Płaskie wyświetlacze: Wszystkie rodzaje płaskich monitorów, telewizorów, ekranów plazmowych, LCD, tv/monitorów CRT, diod LED, OLED, telewizorów 3D, Smart-TV i innych tego typu urządzeń.
  • Urządzenia wielkogabarytowe: pralki, suszarki, zmywarki, kuchenki, piekarniki.
  • Urządzenia chłodzące: lodówki (domowe i handlowe), zamrażarki, systemy klimatyzacji i chłodnice wodne.

Usługa REUSE

Ponowne wykorzystywanie to najbardziej efektywna środowiskowo metoda zagospodarowania zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Dzięki powtórnemu użyciu monitorów, których matryce nadal działają, maksymalnie zmniejszamy negatywne oddziaływanie tych urządzeń na środowisko. Oszczędzamy nie tylko energię, wodę i materiały potrzebne do ponownego wyprodukowania urządzeń, ale również zasoby użyte do jego przetworzenia. Dodatkowo z odzyskanych części tworzone są tańsze urządzenia sprzedawane w krajach trzeciego świata, gdzie zakup telewizora złożonego z nowych elementów jest nieosiągalny dla większości społeczeństwa.

BIZNES ELEKTRONIKI we Wschowie

Jako jeden z wiodących w Europie podmiotów zajmujących się recyklingiem sprzętu elektronicznego i sprzętu AGD gwarantujemy, że Państwa odpady będą przetwarzane w najbardziej efektywnym procesie.

Posiadamy własne zakłady przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w sześciu krajach europejskich. Na rynku polskim w tym obszarze liderem jest nasz Oddział we Wschowie.

Stena Recycling Wschowa to jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania ZSEiE, wyspecjalizowany w odzysku materiałów szlachetnych. Znajduje się tutaj kilkanaście wyspecjalizowanych linii produkcyjnych umożliwiających głęboką separację metali bazowych, szlachetnych, złomów żelaznych, tworzyw sztucznych i innych frakcji. Odzyskane surowce dostarczamy z powrotem do różnych gałęzi przemysłu na całym świecie. Więcej o naszym oddziale dowiesz się tutaj.

czytaj więcej

 

JAK ODZYSKUJEMY PLASTIK ZE STARYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH?

W urządzeniach elektronicznych jest wiele tworzyw sztucznych. Odpowiednie zagospodarowanie takich odpadów jest istotne jeśli chcemy budować gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Czytaj więcej

DŁUŻSZE ŻYCIE URZĄDZEŃ ZSEiE DZIĘKI NOWEJ DYREKTYWIE O ECODESIGN

Producenci urządzeń elektronicznych oraz małych i dużych sprzętów AGD przygotowują się na wejście w życie nowych, unijnych przepisów regulujących działanie tych produktów. Celem nowych regulacji jest poprawa efektywności energetycznej urządzeń oraz usprawnienia w odzyskiwaniu z nich cennych surowców. Nowe przepisy zaczną obowiązywać 1 stycznia przyszłego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie wyrzucaj produktów elektronicznych, materiały te będą potrzebne w przyszłości

Prowadzone badania mają na celu znalezienie metod, które poprawią dostępność metali ziem rzadkich oraz innych trudno dostępnych lub kurczących się zasobów surowców.

Czytaj więcej
Poleć tę stronę

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.