Recykling papieru

recykling papieru

Oferujemy efektywne pod względem kosztów rozwiązania w zakresie recyklingu wszystkich rodzajów papieru oraz odbioru makulatury, dostosowane do konkretnych potrzeb. Nasze długoletnie doświadczenie i fachowa wiedza gwarantują, że makulatura zostanie wykorzystana w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska. Gwarantujemy, że wartość papieru jako surowca zostanie wykorzystana w najlepszy sposób, co zapewni Klientowi ekonomiczne rozwiązanie.

OPŁACALNE ZARZĄDZANIE MAKULATURĄ

Wspólnie przyjrzymy się, jaki rodzaj papieru występuje w Państwa przedsiębiorstwie  i opracujemy indywidualnie dostosowaną propozycję, która maksymalnie ułatwi pracownikom firmy sortowanie i obsługę odpadów. Dostosowujemy procedury  do uwarunkowań przedsiębiorstwa, a w przypadku wszelkich pytań i zamówień kontaktują się Państwo zawsze z jedną wyznaczoną do tego osobą.

POSTĘPOWANIE Z MATERIAŁAMI POUFNYMI

Oferujemy bezpieczne gromadzenie i niszczenie materiałów poufnych. Niszczenie dokumentów odbywa się na profesjonalnym sprzęcie, zgodnie z obowiązującą normą (DIN 66399) oraz ustawą o ochronie danych osobowych i ustawą o ochronie informacji niejawnych.

TAK POSTĘPUJEMY Z MAKULATURĄ

  • Gromadzimy
  • Transportujemy do zakładu Stena Recycling
  • Kontrolujemy jakość, sortujemy i belujemy
  • Dostarczamy do zakładów przetwórstwa makulatury

INFORMACJE NA TEMAT PAPIERU

  • Około 50% w Polsce i 80% w Szwecji całego zużywanego papieru poddaje się recyklingowi.
  • Zużycie energii jest mniejsze o około 50% w przypadku zastosowania jako surowca papieru z makulatury w porównaniu z papierem z surowców drewnych, co przekłada się na duże korzyści dla środowiska.
  • Każda tona makulatury odpowiada 14 drzewom i może być odzyskiwana 6–7 razy, zanim włókna stracą swoje właściwości.
  • Odzyskany papier wykorzystywany jest głównie do produkcji tektury falistej, kartonów opakowaniowych, papieru gazetowego i ręczników papierowych, ale prawie wszystkie produkty papiernicze można z powodzeniem wytwarzać z makulatury.
Poleć tę stronę

Rejestrując się na dowolnym kanale komunikacji online Grupy Stena Metall wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób opisany tutaj.

CZY WIESZ, ŻE?

Recykling 1 kg papieru obniża emisję COo 1,5 kg w porównaniu do produkcji z użyciem surowców pierwotnych. Wyprodukowanie 1 kg papieru gazetowego z papieru przetworzonego obniża zużycie energii o 70%. Połowa surowców używanych do produkcji papieru i kartonów na całym świecie pochodzi z recyklingu. Ilości papieru przetwarzane przez Stenę pozwalają ocalić 14 milionów drzew rocznie.