
Tworzywa sztuczne to powszechnie stosowany materiał, który bardzo dobrze nadaje się do recyklingu. W działalności gospodarczej odpady tworzyw sztucznych mogą powstawać na wiele różnych sposobów, ale przede wszystkim są to zużyte opakowania lub odpady produkcyjne. Zajmujemy się obiema frakcjami, oferując proste i opłacalne gospodarowanie odpadami. Zgromadzone tworzywa sztuczne przekazywane są do naszych zakładów, w których sortujemy pozyskany surowiec, kontrolujemy jego jakość i pakujemy do dalszej wysyłki bezpośrednio do zakładów tworzyw sztucznych. Tam może zostać użyty do wyprodukowania nowych tworzyw sztucznych lub nowych produktów.
INDYWIDUALNIE DOPASOWANE ROZWIĄZANIA ZBIÓRKI
Stena Recycling oferuje indywidualnie dopasowane rozwiązania zbiórki odpadów, gwarantujące jak najlepszy recykling tworzyw sztucznych w oparciu o konkretne uwarunkowania i życzenia. Aby zapewnić jak najlepszą metodę recyklingu, stosujemy różnego rodzaju sprzęt do zbiórki i obsługi odpadów dobrany pod kątem rodzaju tworzywa. Zarówno tworzywa twarde, jak i miękkie można poddawać kompresji, aby zoptymalizować transporty, a tym samym osiągnąć dobrą ekonomikę transportu. Na życzenie udostępniamy przeznaczone do tego wyposażenie.
W zasadzie wszystkie rodzaje tworzyw sztucznych można utylizować i teoretycznie można je odzyskiwać wiele razy. W praktyce, z powodu zanieczyszczeń i wilgoci ocenia się, że tworzywa odzyskuje się do dziesięciu razy. Recykling tworzyw sztucznych pochodzących z przedsiębiorstw oczywiście oznacza dużą korzyść dla środowiska. Nieliczne wyjątki, które nie nadają się do recyklingu, trafiają głównie do ciepłowni do odzyskania w postaci energii w systemach ogrzewania komunalnego. Dzięki doświadczeniu w dziedzinie recyklingu tworzyw sztucznych w Polsce możemy zaproponować efektywne rozwiązania.
Z odzyskanych tworzyw sztucznych produkuje się między innymi:
Recykling 1 kilograma plastiku to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 2 kilogramy w porównaniu z zastosowaniem surowców pierwotnych. 2 kilogramy emisji dwutlenku węgla odpowiada wpływowi na środowisko, jaki powstaje w wyniku zużycia energii elektrycznej podczas odkurzania przez 34 godziny!