3M inwestuje w projektowanie dla recyklingu

1280x400_3M_CompQual80.jpg

3M uważane jest za jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie. Firma ta działa w ponad 70 krajach i ma szeroki asortyment produktów. Wytwarza i sprzedaje wszystko, począwszy od karteczek Post-it, taśm klejących Scotch po środki ochrony dróg oddechowych i słuchu oraz materiały ścierne. Jedną z jej najbardziej znanych marek jest Peltor – seria produktów ochrony słuchu, stosowanych zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby prywatne.

WSPÓŁPRACA Z 3M 

Przedsiębiorstwo kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój. Nasza współpraca z 3M dotyczy z jednej strony recyklingu, a z drugiej projektowania dla recyklingu. Inaczej mówiąc, myślenia w sposób zrównoważony już na etapie projektowania produktu.

PROJEKTOWANIE DLA RECYKLINGU

Przykładem takich działań jest fakt, że pomogliśmy firmie 3M rozłożyć na najmniejsze elementy dwa modele nauszników Peltor, aby móc przeanalizować, jak są skonstruowane i z jakich materiałów się składają. Na podstawie naszej analizy osoby odpowiedzialne za rozwój produktu i projektanci z 3M skupiają się na opracowywaniu przyszłych nauszników, które będą nie tylko zużywać niewiele energii i wymagać niewiele materiałów w procesie produkcji, ale także w możliwie jak największym stopniu nadawać się będą do recyklingu.

Poleć tę stronę