Oszczędności i korzyści dla środowiska w Inovyn

1280x400_Inovyn_CompQual80.jpg

Przedsiębiorstwo chemiczne Inovyn w Stenungsund ma duże ambicje, jeżeli chodzi o postępowanie z odpadami oraz bezpieczeństwo. „Bezpieczna i stabilna praca” stanowi nawet motto dla całej działalności. Mniejsze ilości odpadów i większy ich odzysk to podstawowe założenia projektów ochrony środowiska i zarządzania energią w firmie.

WSPÓŁPRACA Z INOVYN - RECYKLING, A OCHRONA ŚRODOWISKA

Nasza współpraca z firmą Inovyn to kompleksowe rozwiązanie, które obejmowało zaawansowane stacje ekologiczne, lepsze sortowanie odpadów oraz szkolenia z ochrony środowiska dla ponad 300 zatrudnionych. Rezultat przerósł wszelkie oczekiwania! Dzięki współpracy z nami firma Inovyn osiągnęła wyższą wydajność poprzez oszczędności będące wynikiem racjonalnej obsługi surowców odpadowych.

Kiedy okazało się, że można sortować odpady mieszane i palne, koszt stał się przychodem. Jednocześnie wzrósł stopień odzysku, co znalazło odbicie w raportach dotyczących środowiska. Dzięki zwiększeniu sortowania odpadów drewnianych, możliwe stało się też pozbycie niektórych kosztów.

MONITORING ODPADÓW - PORTAL KLIENTA

Poprzez portal Klienta online firma ma pełen wgląd w strumienie odpadów oraz wyniki finansowe, co jest pomocne przy wprowadzaniu ulepszeń oraz sporządzaniu raportów dla władz. Korzystnym efektem współpracy i nowego podejścia do recyklingu jest to, że zostały one odebrane pozytywnie przez pracowników, a nawet dostrzeżone w mediach.

Co roku powstaje około 1500 ton szlamu po przejściu odpadów przez oczyszczalnię na terenie zakładu firmy Inovyn. We współpracy z nami firma Inovyn analizuje zupełnie nowe możliwości rozwoju gospodarki szlamem. Celem jest opracowanie rozwiązania umożliwiającego wyeliminowanie czasochłonnej obsługi wewnętrznej i dużej liczby dalekodystansowych transportów ciężarowych.

Poleć tę stronę

300 pracowników odbyło szkolenie z ochrony środowiska