Stena Recycling Polska

Stena Recycling jest liderem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami, recyklingu oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim.

W oparciu o wiedzę ekspercką oraz wieloletnie doświadczenia w gospodarowaniu odpadami, jesteśmy odpowiednim partnerem dla firm reprezentujących różne branże przemysłu od motoryzacyjnej, elektronicznej po spożywczą oraz dla drukarni, centrów logistycznych i sieci handlowych. Poprzez innowacyjne podejście do procesu gospodarowania odpadami znajdujemy rozwiązania, które prowadzą do lepszego zarządzania zasobami firmy i zwiększenia poziomu wartości odzyskiwanych surowców.  

Odzyskujemy i przetwarzamy wszystkie rodzaje odpadów w ramach trzech Obszarów Biznesowych: Metale Żelazne i Nieżelazne, Papier i Plastik oraz Odpady Niebezpieczne
i Inne. Naszym celem jest podniesienie poziomu recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów zmieszanych.

W 19 lokalizacjach w Polsce, każdego roku przetwarzamy 500 tysięcy ton odpadów pochodzących z działalności biznesowej i przemysłowej, uzyskując z nich nowe surowce. Przez ponad 75 lat działania na rynkach międzynarodowych kierujemy się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes, Środowisko i Społeczeństwo. Nasi Pracownicy i Klienci każdego dnia odkrywają wartość efektywnej gospodarki odpadami. 

Wspólnie tworzymy wartość. It starts here.

  • Poleć tę stronę

Stena na świecie

Przez ponad 75 lat staliśmy się wielobranżowym koncernem, który prowadzi działalność i współpracuje z partnerami na całym świecie. Obecnie jesteśmy międzynarodową firmą nadal należącą do rodziny Olsson.

dowiedz się więcej 

Historia

W roku 1939 Sten A. Olsson rozpoczął skup złomu żelaza i metali nieżelaznych. W tym, co inni postrzegali tylko jako odpady, dostrzegł możliwości biznesowe. W Stena widzimy je do dziś.

Czytaj więcej